בית הספר
משותף תל אביב

חינוך משותף לדתיים חילוניים ומסורתיים

בתחילת שנת הלימודים תש”פ קיבל בית הספר “משותף תל-אביב” הכרה רשמית ממשרד החינוך כבית ספר בזרם המשלב. בית הספר מאפשר קיום אורח חיים הלכתי למשפחות שרוצות בכך, אך לא מחנך להעדפה של אורח חיים אחד על משנהו.

בתל אביב קיימת מסגרת אחת לחינוך יסודי משותף - בית הספר משותף תל אביב. יתרונותיו של בית הספר רבים:

לימודי יהדות מעמיקים בגישה רב קולית: תלמידי החינוך המשותף לומדים לפי תכנית הלימודים הממלכתית הרגילה ובנוסף לכך זוכים לתוספת שעות הוראה במקצועות היהדות.

סגל ההוראה: בית הספר מנוהל ע”י גב’ תיקה אלקלעי – מימרן וצוות הוראה איכותי ומצוין המזדהה עם עקרונות החינוך המשותף. סגל ההוראה עובר הכשרות והדרכות מיוחדות בנושאים היחודיים לתכנית הלימודים, בשיטות הוראה חדשניות ומלווה באופן קבוע על ידי עמותת “מיתרים” המתמחה בחינוך משותף.

טיפוח קהילה: משותף תל-אביב רואה עצמו כמוקד של קהילה עירונית המשקפת את החברה הישראלית על גווניה וזרמיה – תושבים ותיקים כחדשים, חילוניים, מסורתיים ודתיים. הקהילה מקיימת יחד פעילויות כמו ערבי לימוד, טיולים, מסיבות ועוד, להורים ולילדים כאחד, ואנו עמלים על פיתוח נוהגים שונים של ערבות הדדית.

school outside

תחת ההגדרה של חינוך משותף אנו מבקשים ליצור חינוך יהודי עשיר באווירה רב קולית, שבה מתחנכים התלמידים להכיר זו את זה.

שאלות נפוצות

בית הספר משותף תל אביב הוא בית ספר ממלכתי השייך למשרד החינוך ולעיריית תל אביב.
בית הספר הינו על איזורי.

בבית הספר מתקיים יום לימודים ארוך לכל הכיתות. הלימודים מתחילים בשעה 08:15 ומסתיימים ב- 15:15. בית הספר נמצא ברחוב נס לגויים 53 בתל אביב.

כמו בבתי ספר אחרים, גם במשותף ישנם תשלומים לתוכניות לימודים נוספות (תל”ן). מעבר לכך, ישנם תשלומי רשות עבור הסעה לבית הספר (ניתן להגיע עצמאית או באוטובוס).

ישנם גנים ובתי ספר כאלה בכל הארץ, כמעט בכל עיר.

בית הספר שלנו שייך לזרם הממלכתי. חלק מבתי הספר המשותפים שייכים לממ”ד.

בית ספר משותף הוא בית ספר שמאחד תחת קורת גג אחת תלמידים ממשפחות חילוניות, מסורתיות ודתיות. בבתי הספר לומדים לימודי יהדות מתוך תפיסה מכילה ומקבלת.

בית ספר משותף נבדל באוכלוסייה שהיא תלמידים ממשפחות חילוניות, מסורתיות ודתיות ובתוכן הלימודים שכולל בתוכו גם תגבור של לימודי יהדות לפי תוכנית מיוחדת של מיתרים. המטרה היא היכרות ושמירה על אורחות החיים של התלמיד כפי שהגיע איתם מן הבית. לבית הספר אין מטרה לשנות את התלמיד אלא להעשיר את תפיסת עולמו ואופקיו.